Nasze przedszkole w Wilanowie

Czy Przedszkole im. Jasia i Małgosi to prywatne przedszkole?

Tak, jesteśmy prywatnym przedszkolem w Wilanowie.
Przedszkole im. Jasia i Małgosi działa na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawa.
#prywatneprzedszkole #przedszkolewilanów #starywilanów #przedszkoleniepubliczne
 

W jakich godzinach czynne jest przedszkole?

Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00.
#godziny otwarcia #przedszkolewilanów #prywatneprzedszkole
 

Gdzie znajduje się przedszkole?

Prywatne Przedszkole im. Jasia i Małgosi znajduje się w Wilanowie, zapraszamy Dzieci do przestronnego domu z pięknym i dużym ogrodem w kameralnej i spokojnej części Wilanowa. (stary Wilanów)
Dogodny dojazd do przedszkola: Wilanów, Zawady, Powsin, Ursynów, Mokotów, Konstancin-Jeziorna, Gocław, Wawer.
#lokalizacja #gdziejesteśmy #dojazd #wilanów #zawady #powsin, #ursynów #mokotów #konstancinjeziorna #gocław #wawer
 

W jakim wieku są przyjmowane Dzieci do przedszkola?

W naszym przedszkolu uczą się Dzieci od drugiego do szóstego roku życia w trzech grupach – Maluchy, Starszaki i Zerówkowicze.
#dwulatki #trzylatki #czterolatki #pięciolatki #sześciolatki #zerówka
 

Czy Dzieci są podzielone na grupy?

Celem naszego przedszkola jest wychowanie ludzi przedsiębiorczych, śmiałych, ale także otwartych na innych i mających dobry kontakt z otoczeniem.
Dzieci w naszym przedszkolu podczas zabaw nie są podzielone na grupy, co pozwala na nauczenie starszych dzieci odpowiedzialności i opiekuńczości. Dzieci w naturalny sposób uczą się pomagać sobie wzajemnie, a dla Maluchów starsi Koledzy i Koleżanki z przedszkola stają się „wzorami do naśladowania”, dzięki czemu szybciej zdobywają nową wiedzę i umiejętności.
#jednagrupa #przedszkole #dzieci #przedszkolaki#życieprzedszkolaka
 

Kto uczy w przedszkolu?

Nasz zespół tworzą trzy Ciocie – Ciocia Joanna (założycielka i właścicielka), Ciocia Ania i Ciocia Agata.
#kadra #przedszkole #doświadczenie #rodzinnaatmosfera

Dlaczego Ciocie a nie Panie Przedszkolanki?

Zdajemy sobie sprawę, że początek edukacji przedszkolnej to zupełnie nowy etap w życiu zarówno Dzieci jak i Rodziców. Ogromne przeżycie, często pierwsza dłuższa rozłąka z Mamą i Tatą to ogromna rewolucja i cały wachlarz emocji w życiu Dziecka jak i Rodziców. Z ponad 35-letniego doświadczenia wiemy, że pierwsze dni w przedszkolu mogą być trudnym czasem dla Malucha. A do Cioci przecież można się przytulić, zrobić konkurs śmiesznych min, pograć w łapki, pożartować i uśmiać się do łez i przede wszystkim można poczuć się jak w domu. W przyjaznej i serdecznej atmosferze czas mija szybciej i weselej. Pierwsze chwile smutku związanego z nową sytuacją w życiu Malucha szybko przechodzą w etap fascynacji nowymi możliwościami nauki i zabawy z rówieśnikami. Domowa atmosfera, szczerość w komunikacji z Dziećmi i Rodzicami, poczucie humoru i duża dawka uśmiechu to nasze motto, którego trzymamy się nieprzerwanie od 1985 roku.
#edukacja przedszkolna #dzieciirodzice #35latdoświadczenia #maluch #maluchy #jesteśmydlaWasod1985roku
 

Jak to działa?

Do naszego przedszkola chodzi już kolejne pokolenie – Dzieci naszych Wychowanków. I nadal bawimy się doskonale każdego dnia poznając świat pełen tajemnic, eksperymentów, doświadczeń i niespodzianek. Przygotowujemy Dzieci do życia w grupie, rozbudzamy wiarę każdego Dziecka we własną skuteczność i rozwijamy umiejętność porozumiewania się. Kształtujemy kreatywność Dzieci oraz stymulujemy aktywność motywacji do działań w kontakcie z innymi. W ten sposób w Dzieciach kształtuje się szeroko pojęta samodzielność i gotowość do podejmowania inicjatyw oraz umiejętność radzenia sobie z problemami. Dzieci w naszym przedszkolu uczęszczają na zajęcia rytmiki, języka angielskiego i realizują program nauczania przedszkolnego XXI wieku. Dzieci z naszego przedszkola wchodzą bardzo dobrze przygotowane w świat dalszej edukacji. Dobra znajomość pisania, czytania oraz pojęć matematycznych w praktyce to dla naszych Wychowanków „bułka z masłem”.
 
#dzieci #dziecko #jakpracujemy #jakdziałamy #jakdziałaprzedszkole #życieprzedszkolaka #przedszkolak 
 

Jak wyglądają posiłki w przedszkolu?

W przedszkolu Dzieci otrzymują śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Wszystkie dania są przygotowywane na bazie świeżych składników i z uwzględnieniem potrzeb dietetycznych Dzieci w wieku przedszkolnym. Staramy się kształtować zdrową postawę żywieniową u naszych Wychowanków już od najmłodszych lat. W przypadku alergii pokarmowych istnieje możliwość dopasowania menu do potrzeb Dziecka. Istnieje możliwość wyboru dań wegańskich. Posiłki w naszym przedszkolu są wliczone w miesięczne czesne i nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.
#posiłkiwprzedszkolu #przedszkolnejedzenie #daniawegańskie #alergiepokarmowe
 

Czy Dzieci wychodzą na dwór?

Nasz przedszkolny duży ogród jest przestronny i pełen atrakcji dla Dzieci. Staramy się jak najczęściej wychodzić na dwór i realizować zajęcia na świeżym powietrzu. Zabawy ruchowe w grupie oraz interakcja ze zwierzętami – naszymi psami (rasowa hodowla) oraz kotami są bardzo doceniane przez naszych Wychowanków. Wszyscy fani „Psiego Patrolu” są zachwyceni.
#dużyogród #atrakcjedladzieci #zabawyruchowe #zwierzęta
 

Jakie zajęcia dodatkowe oferuje nasze przedszkole?

Organizujemy koncerty, teatrzyki, warsztaty kulturoznawcze, przygody w kuchni, zajęcia przyrodnicze w dużym ogrodzie, wycieczki dla starszych Dzieci, tańce, przyjęcia urodzinowe i imieninowe, bal karnawałowy, mikołajki oraz uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca oraz uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dla naszych Wychowanków organizujemy również uroczystości przedszkolne – Wigilię Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych.
#dużyogród #uroczystościprzedszkolne #życieprzedszkolaka #rodzinnaatmosfera